Κυριακή 18 Απριλίου 2010

Ολυμπιακός - 'Αρης 2 -1

Tο φιλμ του αγώνα

90+3' Λήξη αγώνα

90+3' Κίτρινη κάρτα για τον Κόβατς επειδή έκανε καθυστερήσεις.

90+2' Ακόμη μια μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, σε ακόμη ένα τετ α τετ με τον Οσκαρ αυτήν τη φορά.

89' Ακόμη μια μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ξανά με τον Λούα Λούα. Ο Κονγκολέζος κάνει εκπληκτική ενέργεια από πλάγια αριστερά, αλλά ο Σηφάκης του λεέι πάλι «όχι» στο τετ α τετ.

87' Ο Ολυμπιακός χάνει τεράστια ευκαιρία για το 3-1. Ο Λούα Λούα κάνει καταπληκτική προσπάθεια, σερβίρει στον Μαρέσκα που χάνει το σχεδόν σίγουρο γκολ.

84' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γκαλίτσιος αντικαθιστά τον Πάντο, ο οποίος αποθεώνεται.

81' Τεράστια ευκαιρία για τον Αρη. Ο Κόκε σε τετ α τετ με τον Κόβατς. Νικιέται! Στη συνέχεια ο Ισπανός πλασάρει ξανά, αλλά ο Ζεβλάκοφ με γυρισμένη την πλάτη στο τέρμα βρίσκει τη μπάλα με το χέρι και ο κίνδυνος απομακρύνεται με τον Σλοβάκο τερματοφύλακα να μπλοκάρει.

80' Ο Αρης πιέχει, αλλά ο Ολυμπιακός δεν δείχνει να απειλείται ιδιαίτερα.
71' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Τοροσίδη να περνάει και τον Σηφάκη, αλλά να πηγαίνει πλάγια και να πλασάρει στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

70' Ο Μαρέσκα εκτελεί φάουλ για τον Ολυμπιακό από περίπου 25 μέτρα, με την μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ.

69' Κίτρινη κάρτα στον Κουλουχέρη.

63' Καλή προσπάθεια για τον Ολυμπιακό με τον Λούα Λούα να πασάρει στον Οσκαρ, ο οποίος πιάνει καλό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής που μπλοκάερει ο Σηφάκης.

60' Αλλαγή για τον Αρη. Ο Αραβίδης παίρνει τη θέση του Τζόνσον.

55' Αλλαγή για τον Αρη. Ο Κόκε στην θέση του Μεριέμ.

54' Κόκκινη για τον Αράνο, επειδή χτύπησε τον Οσκαρ Γκονζάλες στο πρόσωπο.

50' Ο Αρης έχει μπει δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ο Ολυμπιακός δεν έχει απειληθεί ακόμη.

46' Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ
45+5' Λήξη Ημιχρόνου

45+5' Γκολ για τον Ολυμπιακό! Ο Μαρέσκα ευστοχεί στο πέναλτι.

45+4' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό με τον Πάντο.

42' Γκολ για τον Αρη! Ο Κάλβο εκτελεί εύστοχα το πέναλτι.

41' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Κόβατς περνάει στη θέση του Γιάννη Παπαδόπουλου.

38' Κόκκινη κάρτα για τον Πάρντο και πέναλτι για τον Αρη. Καταπληκτική μπαλιά από τον Χαβίτο στον Τζόνσον, με τον Βέλγο τερματοφύλακα να τον ανατρέπει και να τον τραυματίζει.

36' Ευκαιρία για τον Αρη. Ο Τζόνσον παίρνει πολύ ωραία μπαλιά από τον Πρίττα, αλλά ο Πάρντο τον προλαβαίνει με γρήγορη έξοδο.

35' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντιόγκο δίνει τη θέση του στον Λεονάρντο, με τους Ερυθρόλευκους να παίζουν ουσιαστικά χωρίς επιθετικό.

33’ Γκολ για τον Ολυμπιακό! Ο Ζεβλάκοφ σκοράρει για τους γηπεδούχους με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, έπειτα από καταπληκτική σέντρα του Οσκαρ από τη δεξιά πλευρά.

30' Εχει πέσει ο ρυθμός του παιχνιδιού.

19' Μετά από δέκα λεπτά ο αγώνας ξεκινάει ξανά.

18' Διακοπή στο παιχνίδι λόγω ρήψης δακρυγόνων εκτός γηπέδου.

17' Ο Χαβίτο πιάνει καλό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Πάρντο.

12' Δεύτερη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Λούα Λούα να πιάνει σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά ο Σηφάκης μπλοκάρει άνετα. Η μπαλιά στον Κονγκολέζο από τον Ντιόγκο.

9' Επίθεση για τον Αρη με τον Πρίττα να πιάνει το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

1' Επίθεση κατά μετοπών του Ολυμπιακού με τον Λούα Λούα, που πιάνει το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά ο Σηφάκης μαζεύει.